Instalacje

Nie masz podłączenia do gazu ziemnego? Zobacz, jak inaczej ogrzać dom!

Zastanawiasz się, czym ogrzać dom jednorodzinny tak, żeby zadbać jednocześnie o własne oszczędności i środowisko? Rozwiązanie stanowi instalacja gazowa. Co jednak zrobić, gdy w Twojej okolicy nie ma zasięgu sieci gazu ziemnego lub koszt jej podłączenia jest zbyt wysoki? Na szczęście w tej sytuacji nie musisz rezygnować z ogrzewania gazem. Sposobem na ciepło okazuje się przydomowy zbiornik z gazem płynnym LPG.

Dlaczego warto zdecydować się na zbiornik na gaz płynny? Jakie korzyści płyną z jego zastosowania? Poznaj rozwiązanie na bezpieczne i komfortowe ogrzewanie z pomocą AmeriGas.

Gaz płynny LPG – uniwersalne źródło energii dla Twojego domu

Czy wiesz, że w 1912 roku po raz pierwszy zaczęto wykorzystywać gaz płynny jako paliwo do przenośnych kuchenek gazowych? Obecnie dzięki nowoczesnym i bezpiecznym sposobom przechowywania i dystrybucji używa się gazu płynnego na szeroką skalę: do zasilania domowych urządzeń centralnego ogrzewania, ogrzewania pomieszczeń, oświetlania oraz przygotowywania ciepłej wody i gotowania, a nawet do agregatów prądotwórczych.

Zalety gazu LPG – wydajność i oszczędność

Gaz płynny, czyli LPG, wyróżnia niemal dwukrotnie większa ilość ciepła uzyskiwana z 1 kg paliwa, czyli wyższa wydajność w porównaniu do paliw stałych takich jak węgiel czy drewno. W związku z tym koszt ogrzewania domu gazem LPG okazuje się konkurencyjny w stosunku do energii elektrycznej oraz innych paliw. Koszt uzyskania 1 kWh wynosi 0,26 zł i jest zbliżony do gazu ziemnego, co wpływa na atrakcyjność cenową LPG. Dodatkowo możliwość wyboru elastycznych sposobów rozliczania pozwala Ci w pełni kontrolować wydatki na ogrzewanie domu jednorodzinnego.

Jakie są inne zalety gazu płynnego?

LPG jest nietoksyczny, ma zbliżone właściwości do gazu ziemnego, a przy tym spala się czysto. Oznacza to, że zasilane nim urządzenia nie wymagają częstego czyszczenia. Jeżeli zależy Ci na ekologicznym ogrzewaniu domu, wybierz gaz płynny LPG – paliwo przyjazne środowisku. W czasie spalania emituje m.in. o 20 proc. mniej dwutlenku 1)węgla niż olej opałowy oraz o 50 proc. mniej niż węgiel. W ten sposób, używając przydomowych zbiorników na gaz płynny, wpływasz pozytywnie na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do swojego otoczenia.

Przydomowy zbiornik na gaz LPG – podziemny czy naziemny?

Korzystanie z paliwa gazowego może odbywać się przy użyciu dwóch rodzajów zbiorników na gaz: podziemnych i naziemnych. Oba typy są dostępne w różnych pojemnościach:

  • 2700 l,
  • 4850 l,
  • oraz 6400 l,

które pozwalają na indywidualne dopasowanie zbiornika do potrzeb gospodarstwa domowego. Jeżeli nie chcesz, żeby kontener był widoczny na terenie Twojej posesji, lub masz niedużą działkę, wybierz zbiornik podziemny. Natomiast dla inwestorów zainteresowanych szybkim montażem i niższym kosztem jego wykonania są polecane zbiorniki naziemne.

Instalacja zbiornika na gaz płynny – prosty montaż, wygodna obsługa

Znasz już zalety paliwa gazowego i wiesz, że to bezpieczny sposób na ciepło w Twoim domu, ale obawiasz, że instalacja będzie kłopotliwa? Zbiorniki na gaz AmeriGas to nie tylko wygoda w obsłudze, brak konieczności składowania paliwa i jego ręcznego uzupełniania, lecz także łatwa instalacja. Jeżeli zdecydujesz się na dzierżawę zbiornika, skorzystasz z możliwości pokrycia kosztów instalacji i oszczędzisz nawet do 13 tys. zł, zyskując przy tym kompleksową obsługę i wsparcie techniczne ze strony dostawcy. Nie musisz się martwić o projekt instalacji, załatwianie pozwoleń czy serwisowanie zbiornika. To wszystko wykona za Ciebie rzetelny dostawca gazu, czyli AmeriGas.

Gaz ziemny, paliwo stałe czy pompy ciepła – to niejedyne możliwości ogrzewania domu. Skorzystaj z zalet bezpiecznego i pewnego paliwa, jakim jest gaz LPG. Więcej informacji o zbiornikach, dzierżawie i systemach rozliczeń znajdziesz na stronie: www.amerigas.pl.


artykuł promocyjny

Jeden komentarz do “Nie masz podłączenia do gazu ziemnego? Zobacz, jak inaczej ogrzać dom!

Dodaj komentarz