ArtykułyBudowaOgród

Masa betonowa Pressbeton od firmy BAUTECH® Futura

Masa betonowa Pressbeton® przeznaczona jest do wykonywania chodników, ścieżek, podjazdów, tarasów oraz ciągów komunikacyjnych. 

Producent zwraca uwagę na to, że o wyjątkowości Pressbetonu świadczą odciskane w betonie wzór i faktura, a ponadto nadawane ręcznie wykończenie kolorystyczne tj. cegła, kamień, bruk, a także drewniane belki.

Masa betonowa Pressbeton – cienkowarstwowa lub grubowarstwowa

Do wyboru mamy masę cienkowarstwową (wylana na istniejącej nawierzchni) lub grubowarstwową (wylana na podbudowie z klińca, piasku). Technologia wykonania Pressbetonu polega na odciśnięciu w przygotowanej odpowiednio masie betonowej wzoru. Wykorzystywane są w tym celu elastyczne maty.

W ofercie standardowej mamy do wyboru ich kilkadziesiąt wzorów – do łupku, po bruk i deski. Występują one w różnych wariantach kolorystycznych.

Masa betonowa Pressbeton

Masa jest barwiona, jednak do systemu można wprowadzić drugi kolor. To umożliwia osiągnięcie efektu postarzenia powierzchni, czyli jej spatynowania. Rozwiązanie to można zastosować np. w ogrodach, parkach, czy zabytkowych budynkach.

Pressbeton wykazuje właściwości odporne na obciążenia. Jest także odporny na czynniki fizyko-chemiczne, a ponadto na działanie wody. Nie porasta mchem, ani też chwastami na co nie pozwala jego monolityczna płyta. Oprócz tego, jak zapewnia producent, wykonane z niego nawierzchnie nie odkształcają się, ani też nie zapadają.

Masa betonowa Pressbeton – czyszczenie

Nawierzchnia wykonana z Pressbetonu jest łatwa do utrzymania w czystości. Do tego wystarczy jedynie woda. Warto jednak zatroszczyć się o to, by raz na kilka lat nałożyć nową, zewnętrzną warstwę impregnującą. Ta odpowiednio zakonserwuje ją oraz odświeży.

fot. BAUTECH®

2 komentarze do “Masa betonowa Pressbeton od firmy BAUTECH® Futura

Dodaj komentarz