Artykuły

Brama kuta – stylowa wizytówka domu

Przy doborze bramy wjazdowej na posesję powinniśmy zwracać uwagę zarówno na jej wygląd, jak i na trwałość i wytrzymałość. Dobra balustrada powinna być ozdobą domu oraz powinna zapewnić odporność na czynniki zewnętrzne na długi lata. Gdy szukamy takiego połączenia, świetnym wyborem będą bramy kute.

Bramy kute oraz balustrady wykonane tą samą techniką cieszą się ogromnym zainteresowaniem już od lat. Zachwycają swoim wyglądem i są bardzo trwałe, ale też ich ceny nie są zbyt zachęcające i nie każdy z nas jest w stanie pozwolić sobie na taki wydatek. Dzisiaj metalowe przęsła możemy kupić nawet w marketach, ale nie dorównują pod kątem wyglądu wyrobom kowalstwa artystycznego.

Nic więc dziwnego, że ci, którym zależy na estetycznie prezentujących się ogrodzeniach, chętnie decydują się na bramy kute, które obecnie znajdziemy też w szerokim wyborze. Możemy nawet zamówić je na wymiar w pracowni kowalstwa artystycznego lub poprosić o wykonanie interesującego nas wzoru na zlecenie.

Najważniejsze zalety bram kutych:

  • wyjątkowe wzornictwo
  • wysoka trwałość i wytrzymałość
  • możliwość wykonania na indywidualne zamówienie
  • uniwersalny styl

Bramy kute pasują do różnych stylów architektonicznych. Świetnie prezentują się w otoczeniu klasycznym, rustykalnym, ale także możemy dobrać je do aranżacji bardziej nowoczesnych. Zakłady zajmujące się produkcją bram kutych mają dla każdego klienta coś interesującego.

Możemy zdecydować się na mniej lub bardziej dekoracyjne bramy, które będą wiodły do naszego domu. Te najprostsze będą też związane z najniższymi cenami, z kolei za bardzo misternie zdobione bramy zapłacimy już znacznie więcej.

Kute bramy wjazdowe możemy zamówić w dwóch wariantach – jako bramy przesuwne lub rozwierane. W pierwszym przypadku będziemy wymagali odpowiedniej przestrzeni po boku wjazdu na posesję, aby brama mogła w całości schować się za ogrodzeniem, otwierając przejazd. Bramy rozwierane, uchylne mogą być stosowane nawet w ograniczonych przestrzeniach. Ponadto dają bardzo atrakcyjny wizualnie efektu, gdy zastosujemy bramę o symetrycznym wzorze. Warto też wskazać, że brama kuta może być połączona razem z furtką.

Do bram kutych można też stosować automatykę. Dzięki temu nie będziemy musieli za każdym razem otwierać i zamykać bramy ręcznie – wystarczy tylko naciśnięcie przycisku na pilocie.

Nowoczesne bramy kute są produkowane z wysokiej jakości metali. Są także wykańczane przez cynkowanie i malowanie proszkowe, które powoduje, że są odporne na czynniki zewnętrzne. Nie korodują przez lata, ale także będą z czasem wymagały ponownego malowania, aby zabezpieczyć je na nowo przed zniszczeniem.

Cena bram kutych zależna jest głównie od ich wymiarów oraz wybranego wzoru. Zwykle ceny zaczynają się od około 600 złotych za metr bieżący, ale bramy bardziej misterne to już wydatek ponad 1000 złotych za metr.


Do zapoznania się ze swoją ofertą bram kutych oraz innych wyrobów kutych zaprasza firma Efekt-Metal.pl.

Jeden komentarz do “Brama kuta – stylowa wizytówka domu

Dodaj komentarz