Budowa

3 powody, dla których rusztowania używane to dobry sposób na oszczędności

Nie da się ukryć, że inwestycja w używane rusztowania jest opłacalna. Są one tańsze niż ich nowe odpowiedniki, a wynajem może pomóc nam zaoszczędzić kolejne pieniądze. Czy używane rusztowania są bezpieczne? Dlaczego warto na nie postawić? Podpowiadamy.

Czy korzystanie z używanych rusztowań jest bezpieczne?

Rusztowania są to tymczasowe konstrukcje, które umożliwiają prace na wysokości. Ich konstrukcja jest dosyć prosta. Rusztowanie jest zbudowane ze złączonych ze sobą pionowo i poziomo metalowych słupów. Aby mogło być użytkowane musi spełniać normy bezpieczeństwa. I tu rodzi się pytanie: czy rusztowania używane są bezpieczne?

Odpowiedź brzmi: tak. Dopuszczane do sprzedaży używane konstrukcje również muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa oraz posiadać stosowne certyfikaty. Przy ich zakupie warto jednak sprawdzić stan techniczny poszczególnych elementów. Dobrze jest także nabywać tego typu sprzęt od zaufanych sprzedawców. Da to dodatkową pewność, że konstrukcja nadaje się do użytkowania. Szeroki wybór rusztowań używanych znaleźć można na stronie https://szalbud.pl/.

Zobacz także: https://www.tech-serwis.pl/z-jakich-elementow-skladaja-sie-szalunki-scienne/

Rusztowania używane – zakup czy wynajem?

Zakup własnych rusztowań będzie dobrym pomysłem w przypadku dużych firm, które regularnie przeprowadzają prace budowlane. W sytuacji, kiedy zleceń jest dużo i są one realizowane w różnych lokalizacjach warto posiadać kilka własnych rusztowań. Jest to jednak opcja kosztowna nie tylko ze względu na zakup, ale i również konieczność przechowywania i cyklicznej konserwacji.

Alternatywną opcją jest wynajem rusztowania. Będzie on lepszym pomysłem jeżeli mamy do czynienia z pojedynczymi zleceniami. W takiej sytuacji zakup rusztowania jest po prostu nieopłacalny. Na wynajem warto także postawić w sytuacji, kiedy wykonywane prace wymagają użycia różnych typów rusztowań. W takim przypadku ekonomiczniej jest je wynająć niż nabywać na stałe.

Rusztowanie używane – dlaczego korzystanie z nich jest opłacalne?

Najważniejszym argumentem przemawiającym za inwestycją w rusztowania używane są koszta. Konstrukcje już wcześniej eksploatowane są nieporównywalnie tańsze od tych, które dopiero co zjechały z taśmy produkcyjnej. Decydując się na ich zakup kosztem nowych rusztowań jesteśmy w stanie dużo zaoszczędzić. A co możemy zyskać na wynajmie?

Zakup rusztowań na własność wiąże się z dodatkowymi kosztami. Wśród nich należy wymienić konieczność ich przechowywania, a także konserwacji. Ten problem znika w momencie, kiedy decydujemy się na wynajem. Samo wypożyczenie rusztowań jest tańsze niż ich zakup, a gdy jeszcze odejmiemy od tego dodatkowe koszta to opcja ta staje się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Dodaj komentarz