Ogród

Wytrzymałe siatki zgrzewane – kupuj od sprawdzonych dostawców

Siatki metalowe zgrzewane muszą być wykonane z naciskiem na trwałość i wytrzymałość, aby mogły one posłużyć na lata. Gdzie warto je kupować?

Czym są siatki zgrzewane?

Drut metalowy jest podstawą do produkcji różnych typów siatek. Może być on pleciony, tkany, ale również zgrzewany, aby dzięki temu uzyskać konstrukcję cechującą się odpowiednimi właściwościami.

Siatki zgrzewane powstają z drutów, które zgrzewane są ze sobą, aby dać gotowy produkt, czyli siatkę. Tego typu siatki mogą być wykonane z drutu cieńszego i elastycznego – wówczas oferowane są one w rolkach, ale również do ich wykonania stosowane są druty sztywniejsze, które sprzedawane są w arkuszach.

Siatka zgrzewana – jak wybrać odpowiedni materiał?

Dobór siatki zgrzewanej wymaga także uwzględnienia jej przeznaczenia, w tym miejsca montażu oraz rodzaju czynników, na jakie ma być ona narażona.

W przypadku siatek zgrzewanych bardzo duże znaczenie ma wybór odpowiedniego materiału pod kątem jakości jego wykonania, ponieważ wtedy, gdy nie będzie on wykonany prawidłowo, może szybko niszczeć.

Jako że siatki zgrzewane – https://www.sitometal.pl/oferta/siatki-zgrzewane powstają z drutów na skutek procesu zgrzewania, musi on charakteryzować się odpornością na ich uszkodzenie mechaniczne i korodowanie, ponieważ w przeciwnym przypadku elementy zaczną po prostu niszczeć, a siatka przestanie spełniać swoją funkcję.

Aby siatka mogła wyróżniać się lepszą ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, jest ona poddawana procesowi ocynkowania, czyli pokrycia jej warstwą cynku, który chroni przed korozją. Dostępne są także siatki zgrzewane cynkowane i dodatkowo powlekane PCV. Nie tylko są one bardziej odporne, ale mają także atrakcyjny wygląd. Często oferowane są w kolorach zielonym, brązowym.

W jakim celu stosuje się siatki zgrzewane?

Siatki o konstrukcji zgrzewanej mają rozległe zastosowanie. Są one stosowane między innymi w poniższych przypadkach:

  • siatki hodowlane
  • sita i filtry
  • wygrodzenia
  • ogrodzenia
  • furtki i bramy
  • kosze
  • zabezpieczenia

Gdzie zamówić siatki zgrzewane?

Na polskim rynku działa wielu dostawców siatek zgrzewanych. Gdzie warto zamówić tego typu materiały, ab mieć pewność, że będą one zapewniały najwyższą jakość?

Dziś siatki zgrzewane bardzo często zamawiane są bezpośrednio u producentów, co powoduje, że mogą być one także wykonane na indywidualne zamówienie zgodnie z wymogami klienta.

Siatki można zamawiać również online, dlatego ich zakup jest wtedy bardzo łatwy i szybki. Gotowa siatka o wskazanych parametrach będzie wtedy doręczona bezpośrednio pod adres wyznaczony przez klienta.

Dodaj komentarz