Polecamy

Elementy maskujące, jako wyposażenie lakierni. Dlaczego warto na nie postawić?

Zakup odpowiedniego wyposażenia lakierni jest bardzo ważny. Kompleksowe wyposażenie malarni proszkowej pozwoli na sprawną realizację wszystkich zleceń, nanoszenie powłok malarskich i lakierniczych na różne powierzchnie, jak również ich dekorację. Warto postawić również na profesjonalne elementy maskujące, które zabezpieczą wszystkie miejsca, które pomalowane być nie mogą.

Malowanie proszkowe cieszy się bardzo dużą popularnością. Tego rodzaju sposób nanoszenia powłok malarskich czy lakierniczych jest dużo lepszy od tradycyjnego, głównie w uwagi na szybkość realizowania zadania, możliwość malowania dużych i skomplikowanych konstrukcji stalowych, jak również małych elementów, estetykę powłok, jak również mniejsze zużycie farby.

Kluczowym aspektem jest oczywiście przygotowanie podłoża do malowania. Powinno być ono oczyszczone, bez nalotu lub korozji, odpowiednio zagruntowane. Dobór środków gruntujących jest uzależniony od rodzaju podłoża i różnorodności elementów. Wyposażenie lakierni obejmuje między innymi elementy maskujące wykonane z gumy, silikonu, tworzyw sztucznych.

Czym są elementy maskujące?

Przymierzając się do wykonania malowania proszkowego elementów stalowych, musimy przede wszystkim zadbać o umiejętne przygotowanie podłoża. Obejmuje ono między innymi kompleksowe zabezpieczenie wszystkich elementów lub powierzchni, które z różnych względów nie mogą być pomalowane. Mogą to być między innymi uchwyty montażowe, gwinty, śruby, elementy łączące, wloty klimatyzacji lub wentylacji.

W tym celu stosuje się różnego rodzaju elementy zabezpieczające, które mogą być wykonane z gumy, tworzyw sztucznych, a także silikonu. Skutecznie zabezpieczają elementy przed kontaktem z farbą, zapobiegają podciekaniu farby, zmianie parametrów technicznych, na przykład mosiądzu lub stali nierdzewnej. Takie elementy można kupić w firmie http://www.lapena.pl/.

Zobacz także: http://www.budowairemont.pl/dlaczego-dobre-wyposazenie-lakierni-jest-tak-wazne/

Jakość wykonania elementów zabezpieczających

Elementy zabezpieczające z gumy lub innych tworzyw sztucznych muszą być przede wszystkim wykonane w taki sposób, aby były odporne na kontakt z różnego rodzaju farbami, lakierami, a także innego typu substancjami. Powinny charakteryzować się szczelnością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne, rozrywanie, również łatwością w montażu i demontażu. Pod wpływem ciśnienia, a także działania farby, nie powinny wyczuwać się w chronionego elementu. Tego typu wyposażenie warto kupować w firmach, które mają kompleksową ofertę. 

Dodaj komentarz