Ogród

Czy baseny stelażowe można wielokrotnie składać i rozkładać?

Gdy z nieba leje się żar, ratunkiem staje się orzeźwiająca kąpiel w zimnej wodzie. Nie każdy jednak lubi zatłoczone plaże nad polskim morzem czy jeziorem. Dlatego też świetnym rozwiązaniem są tutaj baseny stelażowe. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Czy takie baseny są problematyczne w rozkładaniu i późniejszym składaniu?

Baseny ogrodowe stelażowe duże

W sklepach, czy to internetowych, czy stacjonarnych, znaleźć można ogromny wybór basenów stelażowych. Oczywiście ich ceny są naprawdę zróżnicowane. Wszystko bowiem zależy od wielkości basenu, materiału, z jakiego jest wykonany oraz od dodatkowego wyposażenia, na przykład w postaci basenu stelażowego z pompą czy drabinką. Basen stelażowy to inwestycja na lata. Nie trzeba tutaj obawiać się przebicia basenu po starciu z kotkiem i jego ostrymi pazurkami. Ogromnym plusem basenów stelażowych jest fakt, że można go w każdej chwili złożyć i zmienić miejsce usytuowania. Wielokrotne rozkładanie nie szkodzi w żaden sposób konstrukcji basenu. Pozwala to także na chowanie go na okres zimowy do pomieszczenia, w którym nie będzie narażony na działanie niskich temperatur w okresie zimowym. Jeśli jednak chodzi o samo rozkładanie basenu stelażowego, to warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

basen

Prosty system montażowy stelaża basenu ogrodowego

Baseny dla dzieci stelażowe — jak rozkładać?

Sam proces rozkładania basenu nie jest trudny. Trzeba jednak mieć na uwadze kilka ważnych aspektów. Jednym z nich jest oczywiście wybór odpowiedniego miejsca. Warto wybierać teren dobrze nasłoneczniony, gdyż w ten sposób można przyspieszyć proces nagrzewania się wody. Jednak nie to jest najważniejszą kwestią. Niezwykle istotne jest tutaj odpowiednie podłoże. Zdecydowanie trzeba unikać piasku czy innego niestabilnego gruntu. Trzeba pamiętać o tym, że duży basen napełniony wodą jest dość ciężki, dlatego podłoże, na którym będzie on stał, powinno być stabilne.

Warto zatem wybrać trawiasty zakątek w ogrodzie. Basen stelażowy można rozłożyć, wykorzystując pompę ręczną, jednak lepszym i przede wszystkim szybszym rozwiązaniem będzie użycie pompy automatycznej, która bardzo szybko napełni powietrzem basen. Po tej czynności konieczne będzie podłączenie pompy wody przez odpowiedni otwór. Jeśli już nadszedł wyczekiwany moment napełniania basenu wodą, należy zachować ostrożność. Basen oczywiście napełniany wodą zimną, jednak trzeba robić to stopniowo. Najpierw zaleca się napuszczenie niewielkiej ilości wody w taki sposób, aby zakryła dno. Dzięki temu będzie można sprawdzić, czy konstrukcja stoi stabilnie. Potem można napuścić resztę wody i cieszyć się z przyjemnej, chłodnej kąpieli.

 basen

Ogrodowy basen stelażowy dla dzieci

Baseny stelażowe są dobrym pomysłem, szczególnie jeśli w domu przebywają dzieci. Maluchy uwielbiają zimne kąpiele w gorące dni, a wyjazdy nad jezioro niekiedy nie są dobrym pomysłem. Warto zainwestować w dobrej jakości basen stelażowy (o tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze, przeczytasz w twojogrodek.pl). Jego rozkładanie, a następnie składanie naprawdę nie zajmuje dużo czasu, natomiast kąpiel w takie dni potrafi odprężyć rozgrzane od upału ciało i umysł, nie tylko dzieci.

Dodaj komentarz