Wnętrza

Pomysły na modne wykończenie ściany w salonie

Modne wnętrza we własnym domu to kusząca, przyjemna perspektywa. Dzisiejsze możliwości aranżacyjne są na tyle duże, że ciężko byłoby znaleźć dwa identyczne salony, jednak co zrobić, by to właśnie nasz był wyjątkowy?

Aranżacja ściany w salonie a styl wnętrza

Styl wnętrza niejako determinuje to, jak powinien wyglądać każdy element salonu. Dobrze jednak zdawać sobie sprawę, że to my mamy się w tym wnętrzu czuć dobrze, więc ewentualne połączeniu stylów może się okazać bardzo trafionym pomysłem. Dekoracja ściany, przy której stanie duży narożnik, czy też stół jadalniany może sprawić, że przestrzeń zupełnie zmieni swój charakter. Jeżeli konkretna ściana w salonie jest pierwszym obszarem, który rzuca się w oczy po wejściu do pomieszczenia, warto zadbać, by było to coś godnego uwagi. Można pomyśleć o oryginalnej fototapecie, która będzie stanowiła niejako punkt wyjściowy całej aranżacji wnętrza. Surowy krajobraz górski na ścianie może wyglądać jak imponującej wielkości okno, przez które spoglądają na nas monumentalne szczyty.

modne wnetrza

Dekoracja ściany w salonie – gipsowe rozety

Jeżeli ściana w naszym salonie jest dosyć duża i chcemy, by jeszcze lepiej podkreślała charakter wnętrza, warto wziąć pod uwagę gipsowe rozety. Tego rodzaju zdobienia kojarzą się raczej z sufitami i otoczeniem żyrandoli, jednakże w nowoczesnych aranżacjach równie często wykorzystywane są na ścianach. Rozety z gipsu montuje się nad szerokim wejściem do salonu, czy też w centralnych częściach ścian. W przypadku oryginalnych aranżacji mogą znajdować się właściwie w dowolnym miejscu, co jest ich niewątpliwym plusem. Dobrze zamontowane i pokryte farbą, dzięki której niejako wtapiają się w ścianę, prezentują się jako ciekawa, podkreślająca styl wnętrza ozdoba ścienna. Mogą stanowić również główną ozdobę ściany, jednak wszystko jest kwestia indywidualnych oczekiwań i wymagań właściciela przestrzeni.

sciany w salonie

Lamele na ścianie w salonie – ciekawa aranżacja salonu

Nieco łatwiejsze pod względem dopasowania do przestrzeni są lamele https://4wall.pl/181_lamele. Lamele mogą być bardzo subtelne lub wyraziste i warto pamiętać, że można nimi udekorować całość ściany, bądź tylko jej część. Mogą również służyć jako funkcjonalne podziałki przestrzeni, które skutecznie wydzielą w salonie obszar relaksu od obszaru, w którym stanie stół jadalniany. Mnogość dostępnym opcji pozwala na dobranie dekoracji, która w stu procentach spełni oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających inwestorów.

modne wnetrza

Salon to miejsce, w którym przebywamy naprawdę dużo. To właśnie w nim spotykamy się z przyjaciółmi, czy spędzamy wieczory z rodziną. Jeśli urządzimy go ze smakiem, stosując się do kilku podstawowych zasad wykańczania, będziemy się w nim czuć znacznie lepiej, niż w przypadku pozostawienia tego wszystkiego przypadkowi. Warto pamiętać, że nowoczesny design pozwala na łączenie wielu stylów, a często to, co na pozór niemożliwe do osiągnięcia, może dać naprawdę świetne efekty. Zawsze też warto stawiać na jakość.

Dodaj komentarz