Instalacje

Zamień brodzik na odpływ liniowy – idealne rozwiązanie do nowoczesnej łazienki

W polskich łazienkach coraz częściej klasyczny brodzik zamieniany jest na odpływ liniowy. Takie rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne, a dekoracyjna maskownica doskonale się prezentuje na tle nowoczesnej aranżacji łazienkowej. Czy odwodnienia liniowe mogą trafić do każdej łazienki? I jak wygląda ich montaż? Rozwiewamy wątpliwości potencjalnych inwestorów.

W polskich łazienkach coraz częściej klasyczny brodzik zamieniany jest na odpływ liniowy. Takie rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne, a dekoracyjna maskownica doskonale się prezentuje na tle nowoczesnej aranżacji łazienkowej. Czy odwodnienia liniowe mogą trafić do każdej łazienki? I jak wygląda ich montaż? Rozwiewamy wątpliwości potencjalnych inwestorów.

Spadek w odpływie liniowym

Prawidłowe funkcjonowanie odpływu liniowego jest uzależnione od sposobu montażu. Bardzo ważny jest spadek podłogi lekko skierowany w stronę odpływu wody. Producenci tego typu systemów zalecają zastosowanie spadku 1-2%. W przypadku odwodnień liniowych spadek można jednak wykonać na całej powierzchni podłogi pełniącej funkcję brodzika. Montaż odpływów punktowych jest trudniejszy, ponieważ spadek podłogi musi zostać wykonany po wszystkich stronach kratki.

Warto podkreślić, że nowoczesne odpływy liniowe posiadają rynny z wyprofilowanym spadkiem, dzięki czemu woda jest skutecznie odprowadzana nawet na większej długości (rozwiązanie to doskonale sprawdza się przy odwodnieniach przemysłowych).

Dobór odpływu, a częstotliwość korzystania z prysznica

Przepustowość odpływów liniowych dostępnych na polskim rynku waha się w granicach od 24 do 63 litrów na minutę. Prawidłowe wykonanie hydroizolacji i przygotowanie spadku łazienkowej podłogi pod zalecanym kątem powoduje, że odwodnienia skutecznie odprowadzają wodę oraz zachowują efektywność nawet podczas częstego korzystania z prysznica.

W praktyce oznacza to, że takie same odpływy liniowe można zamontować w mieszkaniu singla oraz w domu kilkuosobowej rodziny. Producenci doradzają jednak, aby osoby, które tylko okazjonalnie korzystają z kabiny prysznicowej wybierały syfon z blokadą antyzapachową, która uchroni przed wydostawaniem się nieprzyjemnych aromatów z kanalizacji. Takie rozwiązanie polecane jest np. do mieszkań przeznaczonych na wynajem oraz łazienek w pensjonatach oferujących sezonowy wynajem pokoi.

Gdzie zamontować syfon?

Odpływ liniowy można zamontować w dowolnym punkcie kabiny prysznicowej. Najczęściej trafiają one tuż pod jedną ze ścian, ale nie jest to regułą. Podczas montażu wystarczy sprawdzić dostęp do kanalizacji.

Jaką maskownicę wybrać?

Odpływ liniowy pozwala stworzyć elegancką aranżację łazienki. Aby konstrukcja prezentowała się estetycznie, warto wybrać dekoracyjną maskownicę.

Designerskie rozwiązanie zaproponowała firma KESMET. Umożliwia ona zamówienie dedykowanego odwodnienia liniowego ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej z maskownicą, na której pojawią się dowolne wzory wybrane przez klienta. To innowacyjne rozwiązanie możliwe jest, dzięki nowoczesnej wycinarce laserowej TruLaser, która pozwala tworzyć na powierzchni maskownicy dowolne napisy.

Odwodnienia firmy KESMET mogą mieć długość do 3100 mm w jednym kawałku, dzięki czemu doskonale sprawdzą się nawet w łazienkach o nietypowych kształtach dając duże możliwości aranżacyjne.

Zapraszamy na stronę www.kesmet.eu


dotacja

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Tytuł projektu: Wzrost konkurencyjności Przedsiębiorstwa poprzez wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji w obróbce elementów ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej.

Jeden komentarz do “Zamień brodzik na odpływ liniowy – idealne rozwiązanie do nowoczesnej łazienki

Dodaj komentarz