Artykuły

Płaski hak Galeco STAL2  – nowość na rynku

Do rodziny produktów firmy GALECO dołączył Galeco STAL2, płaski hak w systemie kwadratowego orynnowania. Stanowi on alternatywę dla popularnych, półokrągłych systemów.

System rynnowy w nowości od Galeco wykonany jest ze stali. Jego głównym wyróżnikiem jest kwadratowy profil rynny oraz rury spustowej. Dodatkiem do tego systemu jest maskownica, zwiększająca walory estetyczne konstrukcji, a ponadto sprawiająca, że wpasowuje się w projekty domów jednorodzinnych.

Płaski hak Galeco STAL2 – innowacyjne rozwiązanie

System dostępny jest na rynku już ponad rok, ale producent z podkrakowskich Balic zaprojektował do niego nowy, płaski hak. Jakie korzyści niesie za sobą nowy element? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kwadratowy profil, który wyróżnia się na rynku. Tego typu rynny stanowią funkcjonalną i nowoczesną opcję. Ich kształt pozwala na odprowadzenie większej ilości wody opadowej – tym samym zwiększając bezpieczeństwo.
Kompletny, kwadratowy system orynnowania składa się z rynny, rury spustowej, dedykowanych haków i łączników oraz maskownicy. Ta ostatnia pozwala na zamaskowanie poziomu rynnowego, dzięki czemu krawędź dachu jest estetycznie wykończona, a sama maskownica pozwala na zamontowanie paneli podbitki dachowej Galeco DECOR. Obecnie, do oferty Galeco, dołączyła nowość – płaski hak doczołowy.

Płaski hak Galeco STAL2 – w systemie kwadratowym

Hak doczołowy odpowiedzialny jest za podtrzymanie poziomu rynnowego, a ponadto umożliwia on wygodny montaż maskownicy. Wszystko za sprawą zamków w jego dolnej części. Aby poradzić sobie z wagą przytwierdzonych do haka elementów jego konstrukcja musiała być masywniejsza. To spawia, że maskownicę można w łatwy sposób zatrzasnąć na haku oraz zdemontować w razie potrzeby.

źródło: Galeco

Jeden komentarz do “Płaski hak Galeco STAL2  – nowość na rynku

Dodaj komentarz