Artykuły

Pierwsze mieszkanie od dewelopera

Zakup pierwszego mieszkania zdecydowanie należy do jednej z najpoważniejszych decyzji w życiu. Różnorodność inwestycji, rozpiętość cenowa, lokalizacja – to wszystko ma ogromne znaczenie na wybór. Jak kupić mieszkanie i być z niego zadowolonym?

Oferta krajowych deweloperów, nie tylko w dużych miastach, jak Warszawa, ale również mniejszych, jak Lubin jest obszerna i zróżnicowana. Wybrany deweloper może oferować mieszkania na sprzedaż w postaci kawalerek, mieszkań rodzinnych czy apartamentów, a także domy czy segmenty. To, co wybierzemy zależy wyłącznie od nas.  Jednocześnie decydując się na zakup nieruchomości dobrym rozwiązaniem jest ustalenie własnych potrzeb i określenie możliwości finansowych, jakimi dysponujemy. Dzięki temu unikniemy zakupu mieszkania czy segmentu, którego nie potrzebujemy.

Mieszkania na sprzedaż, krok 1

Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze mieszkania czy segmentu jest lokalizacja. Powinna być ona w miarę dopasowana do naszych potrzeb. Dobrze, gdy w okolicy osiedla, na którym zamieszkamy jest szkoła, przedszkole, ośrodek zdrowia, sklep, lecznica weterynaryjna. Im bogatsza oferta, tym lepiej gdyż nie będziemy musieli przemieszczać się po większym terenie.

Czytaj także: http://4architekci.pl/czym-sie-kierowac-wybierajac-segment-do-zamieszkania/

Zakup mieszkania, krok 2

Mieszkania powinniśmy szukać również opierając się na finansach. To, ile zarabiamy i ile będziemy mogli przeznaczyć chociażby na wkład własny jest kluczowe, głównie dla banku. Warto wybierać dewelopera, który ma rozsądne ceny i nieodległe terminy realizacji. Nie ma większego sensu zaciąganie ogromnego kredytu na nieruchomość, gdy za jakiś czas nie będziemy mogli jej spłacić.

Segmenty i mieszkania, krok 3

Niezwykle ważne przy zakupie mieszkania, domu czy segmentu jest ustalenie własnych potrzeb. Powinniśmy określi przede wszystkim ilość domowników, ewentualną ilość dzieci, ilość potrzebnych pomieszczeń, optymalny rozkład, a także mniej więcej podsumować realne koszty związane z utrzymaniem. Jeżeli planujemy dwójką lub trójkę dzieci to może lepszym rozwiązaniem jest zakup lub budowa domu, ewentualnie zakup segmentu.

Nieruchomość pod klucz

Niektórzy deweloperzy oferują nieruchomości wykończone pod klucz, tak więc po zakupie praktycznie od razu można się wprowadzić i mieszkać. Również warto rozważyć taką decyzję, gdyż jest ona ciekawa w momencie, gdy zależy nam na czasie, nie mamy możliwości zaangażowania firmy budowlanej, chcemy uniknąć bałaganu związanego z remontem.

Dodaj komentarz