Czy konserwacja techniczna nieruchomości jest konieczna?
Utrzymanie dobrego stanu technicznego budynku jest bardzo ważne. Ma to realny wpływ na funkcjonowanie mieszkańców, ich życie oraz zdrowie. Tego typu usługi jednocześnie powinny być wykonywane przez doświadczonych fachowców, dysponujących odpowiednim sprzętem.
Każdy budynek, który jest oddany do użytkowania, w którym zamieszkują ludzie, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza i świadczone różnego rodzaju usługi powinien być nie tylko czysty i funkcjonalny, ale przede wszystkim bezpieczny. Bezpieczeństwo to przede wszystkim objawia się dobrym stanem technicznym, dbaniem o brak usterek, a w razie ich wystąpienia szybkiej reakcji i uch usunięciu. Konserwacja techniczna nieruchomości to szereg działań mających na celu niedopuszczenie do niszczenia obiektu, które wykonywane są przez specjalistyczne firmy.
Konserwacja techniczna budynków, a ich remont
Konserwacja techniczna budynków oraz remontowanie budynków to dwie różne rzeczy, których nie powinno się mylić. Choć zakres prac może być czasem podobny, ale zupełnie inne jest ich przeznaczenie. Kompleksowa konserwacja nieruchomości to wykonywanie wszystkich prac, które mają na celu utrzymanie obecnego stanu technicznego budynku, zapewnienie ciągłości funkcjonowania instalacji, bram, szlabanów itd. Konserwacja zatem to nie remont. Remont związany jest ze świadczeniem usług naprawczych, które przywracają budynkowi utracony blask. Do świadczenia usług konserwacyjnych nie jest potrzebne pozwolenie.
Zobacz także: http://budujeiurzadzam.com.pl/kompleksowa-konserwacja-nieruchomosci-jak-wybrac-najlepsza-firme/
Co wchodzi w zakres usług konserwacyjnych?
Konserwacja techniczna nieruchomości jest często procesem skomplikowanym, który wymaga angażowania znaczących środków. Im większy budynek (np. osiedle), tym zakres pracy może być szerszy. W skład głównych prac można wliczyć konserwację:
– wszelkiego rodzaju instalacji, które znajdują się w budynku (elektryczna, grzewcza, wod.-kan., alarmowa),
– bram garażowych,
– systemu sygnalizacji pożaru,
– pokrycia dachowego,
– elewacji, ogrodzeń, balkonów, tarasów,
– ścian i powierzchni płaskich wewnątrz.
Wszystkie prace powinny być wykonywane w oparciu o dokumentację projektową budynku, a także opis usterki, awarii. Firma od konserwacji nieruchomości powinna posiadać własny sprzęt, a także zatrudniać odpowiednią ilość osób, które poradzą sobie często z bardzo różnymi pracami. Jednocześnie niezwykle ważna jest dostępność firmy, powinna ona reagować przez całą dobę, oczywiście w miarę możliwości jak najszybciej.