Artykuły

Papa podkładowa – jakie są jej zalety?

Papa podkładowa stanowi bardzo często wykorzystywany materiał, którego głównym przeznaczeniem jest hydroizolacja dachu. Łatwość zakupu i montażu, dobre właściwości przeciwwilgociowe i techniczne sprawiają, że tworzywo to jest chętnie wybierane przez inwestorów, tak indywidualnych, jak i firmowych. Czym jest papa podkładowa? Jakie są jej najistotniejsze zalety?

Papa podkładowa – co to takiego? Kiedy sprawdza się najlepiej?

Papa podkładowa to tworzywo, które z jednej strony jest pokryte posypką piaskową. Niestety nie jest odporne na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego, dlatego też może być jedynie jedną z wielu warstw pokrycia, nigdy zaś ostatecznym pokryciem dachu. Oprócz pap podkładowych na rynku można spotkać się z papą wierzchniego krycia, papą specjalną jednowarstwową, papą samoprzylepną, papą specjalną przeciwkorzenną czy remontową. Zobacz, które zalety przemawiają za jej stosowaniem na dachu.

Najważniejsze plusy stosowania papy podkładowej

Każdy producent materiałów hydroizolacyjnych umie wskazać, ze względu na które istotne cechy rekomenduje swoim klientom zastosowanie papy podkładowej. Pierwszym i najważniejszym jest niska cena, co przekłada się na dużą dostępność dla szerokiego grona odbiorców. Drugą kwestią jest możliwość zastosowania jej na wielu dachach. Wytrzymałość i trwałość to kolejne niewątpliwe atuty, które przemawiają za tym rozwiązaniem. Odporność na warunki atmosferyczne czyni ją rozwiązaniem, po który chętnie sięga wielu inwestorów z ograniczonym budżetem. Papa radzi sobie dobrze z izolacją budynku od wilgoci i wody, zarówno opadowej, jak i wód gruntowych. Może również zdać egzamin, służąc jako podkład wyrównujący. Sprawdza się także na dachach o mniej typowych rozmiarach. Nie sprawia trudności w montażu. Ze względu na znajomość tego rozwiązania, bez trudu można znaleźć fachowców, którzy zainstalują papę na dachu. Usługę tę można też, zamiast zlecania, wykonać samemu, co jeszcze bardziej niweluje koszty.

 

Dodaj komentarz