Artykuły

Czym wyróżnia się Białystok?

Białystok to stolica Podlasia, skupiająca niemal 100% zadowolonych mieszkańców. Położone niedaleko Litwy, Białorusi i Rosji miasto zajmuje powierzchnię około 100 kilometrów kwadratowych i pod względem liczby ludności uplasowało się na 10 miejscu. Aglomeracja zlokalizowana w makroregionie Niziny Północnopodlaskiej fascynuje zróżnicowaną przyrodą i mieszanką kultur. Co takiego przyciąga tu nowych mieszkańców?

Sto procent zadowolenia

Władze miasta zasłużyły na łańcuch pochwał i liczne medale. Nieustanne działania i troska o dobro mieszkańców zaowocowały rozwiniętą infrastrukturą drogową, dynamicznym rozwojem gospodarki i świetną jakością życia. Wszystkie te czynniki wpłynęły bezpośrednio na rozwój rynku nieruchomości. Inwestorzy mają ogromne pole do popisu, oferując nabywcom mieszkania deweloperskie w Białymstoku w atrakcyjnych cenach.

Zielone Płuca Polski?

Jeszcze do niedawna to Mazury uchodziły za miejsce, gdzie czyste powietrze jest efektem istnienia licznej zieleni, w tym lasów i parków. Dziś z całą pewnością można powiedzieć, że Zielone Płuca Polski to zaszczytny tytuł nadany białostockim terenom. Bujna roślinność skutecznie obniża wskaźnik smogu, gwarantując przejrzyste powietrze. Najchętniej odwiedzane obszary to rezerwat Las Zwierzyniecki oraz rezerwat Antoniuk.

mieszkania Bialystok

To czynnik będący swoistą kartą przetargową w zakupie nieruchomości. Warto dodać, że nowo powstałe mieszkania deweloperskie w Białymstoku zlokalizowane są nie tylko w pobliżu rozwiniętej infrastruktury drogowej, ale i w sąsiedztwie terenów zielonych.

Miasto o zróżnicowanej zabudowie

Białystok jest dość gęsto zaludnionym miastem, co mocno wpływa na jego zabudowę. W miejskim krajobrazie dominują bloki z wielkiej płyty, choć nie brakuje lokali w innych obiektach.

Bardzo dobrze ma się tu rynek wtórny, gdzie można znaleźć ogłoszenia mieszkań w przestronnych kamienicach i apartamentach o wysokim standardzie. Na terenie miasta są także gęsto usiane domy wolnostojące, położone na niewielkich działkach. Osoby poszukujące nieruchomości typu bliźniak powinny sprawdzić rejony poza miastem i na jego obrzeżach. Tam realizowane są inwestycje, których przedmiotem są mieszkania deweloperskie w Białymstoku.

Prężny ośrodek gospodarczy

Tereny białostockie od lat zrzeszają rozmaite zakłady przemysłowe. Znakomicie rozwija się tu przemysł włókienniczy, którego historia sięga początków XIX wieku. Pierwotnie funkcjonowały tu niewielkie wytwórnie sukna, aktualnie dynamicznie rozwija się Białostocki Okręg Przemysłowy, dając zatrudnienie wielu osobom.

To nie jedyna gałąź przemysłu, będąca czynnikiem prężnego rozwoju miasta. Mieszkańcy znajdą też zatrudnienie w przemyśle ciężkim lub w zakładach trudniących się produkcją urządzeń elektromaszynowych. Jak widać, silny rozwój miasta generuje popyt na mieszkania deweloperskie w Białymstoku, które cieszą się sporym zainteresowaniem zarówno wśród lokalnej społeczności, jak i przyjezdnych. Codzienność z dala od zanieczyszczonych metropolii, rejon atrakcyjny turystycznie i łatwy dostęp do pracy to czynniki, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie mieszkania w Białymstoku.

Dodaj komentarz