Ogród

Oświetlenie basenu stelażowego – podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę

Basen świetny pomysł na aranżację do każdego ogrodu. Dla dorosłych będzie przyjemnym sposobem na relaks w upalne dni, a dla tych młodszych miejscem rozrywki i wakacyjną frajdą. Jeszcze kilkanaście lat temu ogród z basenem był symbolem luksusu i gadżetem z „wyższej półki”. Dzisiaj staje się coraz bardziej dostępny i powszechny. Polacy pokochali niewielkie, przydomowe baseny, które od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Co warto o nich wiedzieć? 

Co warto wiedzieć o basenach ogrodowych?

Baseny stelażowe cieszą się największym zainteresowaniem wśród wszystkich rodzajów basenów do ogrodu. Nic dziwnego, posiadają szereg zalet. Wyróżniają się solidną konstrukcją, ponieważ są wykonane z galwanizowanego metalu, a dzięki jego właściwościom, konstrukcja jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Czym kierować się przy wyborze basenu stelażowego? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w tym tekście o basenach stelażowych.

Decydując się na basen stelażowy owalny lub prostokątny musimy pamiętać o dopasowanej nakładce na nawierzchnie basenu, w celu ochrony jej przed zanieczyszczeniami. Czystość jest kluczowa. Zabrudzenia mogą być przeszkodą w komfortowej kąpieli zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Wymiana wody, dodatek chloru, odpowiedni filtr są niezbędne, by móc w pełni cieszyć się urokami basenu w ogrodzie.

Jak zaaranżować basen stelażowy?

Na pierwszym miejscu podczas kreowania przestrzeni wokół basenu powinno stać bezpieczeństwo, szczególnie jeśli posiadamy dzieci. Podejmując decyzję o zakupie takiego sprzętu, należy zwrócić uwagę na te modele, które posiadają odpowiednie certyfikaty jakości.

Jedynie takie baseny stelażowe są gwarancją bezpieczeństwa podczas użytkowania. Kolejnym aspektem jest otoczenie basenu. Wilgotna powierzchnia może stanowić potencjalne zagrożenie dla naszych pociech, dlatego warto otoczyć przestrzeń wokół materiałem antypoślizgowym.

Nie można zapominać o podłożu, mimo solidnej konstrukcji, brak wypoziomowania gruntu może spowodować zniekształcenia w konstrukcji basenu i wpłynąć na jego żywotność. Z tej perspektywy zaleca się nawet skorzystać z usług profesjonalistów. Mimo że wydaje się to zbędnym wydatkiem, może to pozwolić nam uniknąć problemów, których rozwiązanie mogłoby kosztować o wiele więcej niż usługa montażu.

Jak oświetlić basen stelażowy?

Rynek oferuje wiele świetnych, a zarazem niezwykle pomysłowych rozwiązań. Do mody wkraczają między innymi podświetlane, różowe flamingi oraz zabawki wodne z modułem solarnym, które sprawią, że po zmroku nasz basen będzie wyglądał niezwykle zjawiskowo.

Należy pamiętać o tym, by odpowiednio zabezpieczyć kable dostarczające prąd do naszego oświetlenia basenowego. W przeciwnej sytuacji może dojść do poważnego wypadku. Jest to zarazem jedna z przyczyn, dlaczego o wiele lepiej zdecydować się na oświetlenie zasilane energią słoneczną.

Ciekawym pomysłem jest też zainstalowanie oświetlenia na etapie obudowywania basenu. To prosty i skuteczny pomysł, by cieszyć się dobrej jakości, bezpiecznym w użytkowaniu oświetleniem o dużej mocy.

Dodaj komentarz