Narzędzia

Pokrowce termoizolacyjne na palety: skuteczna ochrona przed wahaniami temperatur

Gdy na palecie mają być przewożone w ładunki wrażliwe na temperatury, konieczne jest ich właściwe zabezpieczenie. Do tego celu wykorzystuje się między innymi pokrowce termoizolacyjne, które swoimi rozmiarami dopasowane są do standardowych palet typu euro.

Pokrowce termoizolacyjne na palety – co to jest?

Właściwe zabezpieczenie towarów na czas ich transportu ma szczególne znaczenie. Wymagana ochrona może dotyczyć jednak nie tylko uszkodzeń mechanicznych, jakie mogą powstać w trakcie przewozu, ale również temperatury ładunku.

Ładunki wrażliwe na wahania temperatury wymagają transportowania ich we właściwych warunkach. Do tego celu mogą być zastosowane także pokrowce termoizolacyjne na palety, które pomagają w zabezpieczeniu całej palety przed skutkami zbyt wysokich i niskich temperatur.

Z czego zbudowane są pokrowce termoizolacyjne?

Pokrowce termoizolacyjne przeznaczone na palety, określane także jako pokrowce izotermiczne, to rodzaj pokrowców, które składają się ze specjalnie izolowanego materiału.

Izotermiczne pokrowce na palety mają postać kapturów, które nakładane są na paletę. Najczęściej do ich wykonania służy laminat foliowy wraz z warstwą izolacyjną, na przykład z pianki, która dodatkowo chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Pokrowce na palety mają kształt dopasowany do palet euro lub innych palet zależnie od wybranego modelu. Mogą być nakładane z góry albo wyposażone w zamek ułatwiający sprawdzanie zawartości palety bez konieczności zdejmowania z niej pokrowca.

Warto też wskazać, że pokrowce termoizolacyjne na palety są wielorazowe, dlatego można stosować je do różnych typów ładunków, gdy konieczne jest ich zabezpieczenie przed niekorzystnymi dla nich temperaturami.

Kiedy warto zastosować pokrowce termoizolacyjne na palety?

Pokrowce termoizolacyjne na palety mają rozległe zastosowanie i mogą być wykorzystane podczas transportu różnych typów ładunków.

Są one używane między innymi do produktów spożywczych, farmaceutycznych, chemicznych, kosmetycznych, które muszą być przechowywane w kontrolowanych temperaturach. Wówczas zastosowanie pokrowca dodatkowo zmniejsza ryzyko uszkodzenia cennych towarów na czas dowozu do celu, na przykład do klienta.

Sprzedaż pokrowców izotermicznych prowadzona jest aktualnie przez wiele firm. Zapewniają one swoim klientom dostęp do szerokiej gamy modeli kapturów, które mogą być dopasowane do wymiarów palety oraz do indywidualnych potrzeb w tym zakresie, na przykład do preferowanego sposobu dostępu do zawartości palety. Pokrowce termoizolacyjne na palety można zamawiać również online.

Dodaj komentarz