Polecamy

Ozonowanie samochodu – zobacz, dlaczego warto wykonać ten zabieg co najmniej raz na kwartał

Ozonowanie pojazdu to jedna z najpopularniejszych metod jego dezynfekcji. Zabieg ten nie tylko przywróci świeżość kabinie, ale też dogłębnie oczyści ją z nieprzyjemnych zapachów m.in. z dymu papierosowego, rozlanego napoju czy zapachów niedawno przewożonych zwierząt. Dodatkowo ozonowanie uwolni klimatyzację samochodu od grzybów, roztoczy i kurzu, który bardzo szybko się tam gromadzi. Warto więc regularnie powtarzać zabieg. Poniżej wyjaśniamy dlaczego.

Na czym polega ozonowanie i jak przeprowadzić je bezpiecznie

Ozon to gaz składający się z trzech atomów tlenu, który posiada silne właściwości utleniające. Występuje naturalnie w atmosferze, lecz do jego produkcji można użyć również specjalistycznego sprzętu, czyli generatora ozonu.

Tutaj może jednak pojawić się pytanie o to, czy taki ozonator jest szkodliwy? To zależy od jakości urządzenia oraz sposobu jego stosowania. Ozonowanie samochodu może być w pełni bezpieczne. Warunkiem jest jednak najwyższa jakość urządzeń. Dobrze, aby obsługiwali je specjaliści, którzy wiedzą, jaką ilość ozonu zastosować w danej sytuacji.

Profesjonalne urządzenia do ozonowania pomieszczenia i samochodu posiada firma Stander. Specjaliści posiadają też wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu procedury ozonowania z zachowaniem wszystkich zasad ochrony, jakie muszą być wtedy zachowane.

Istotne jest ścisłe przestrzeganie instrukcji obsługi ozonatora, również w kwestii czasu trwania ozonowania. Ozon ma charakterystyczny zapach, który powinien zniknąć po kilkunastu minutach od zabiegu. Natomiast po wykonaniu zabiegu powinno się dobrze przewietrzyć samochód.

Dodaj komentarz