ArtykułyBudowa

Okna dachowe – jak je montować?

Okna dachowe zapewniają dwa razy więcej światła niż okna szczytowe. W jaki sposób więc rozmieścić okna połaciowe, aby wykorzystać ich wszystkie dobrodziejstwa?

Aby zapewnić naturalne doświetlenie poddasza, warto pamiętać o kilku istotnych zasadach.

Okna dachowe – wygodne i przyjemne użytkowanie

Przystępując do wyboru okien połaciowych musimy pamiętać o kącie nachylenia dachu. W celu swobodnego wyglądania przez nie oraz zapewnieniu ich swobodnego otwierania, warto zadbać model, w którym dolna krawędź ramy znajduje się na wysokości 1,1–1,3 m od podłogi. Równie ważne jest także to, aby okno było prawidłowo umiejscowione również od zewnętrznej strony.

Okna dachowe – wpuść więcej światła

Decyzja o ilości okien dachowych oraz ich wielkości ściśle wiąże się z planem zagospodarowania poddasza użytkowego. Każde z pomieszczeń musi posiadać przynajmniej jedno źródło naturalnego światła. I tak np. jeśli mamy do czynienia z wysokim i dużym wnętrzem, warto pomyśleć o montażu dwóch, a nawet trzech rzędów okien. Niesamowity efekt uzyskamy stosując rozwiązanie w postaci połączenia wielokrotnego okien. Montaż kilku zestawów powinniśmy jednak skonsultować z fachowcem. To on podejmie decyzję, czy konstrukcja naszego dachu nie zostanie zbyt obciążona.

fot.materiały prasowe

Jeden komentarz do “Okna dachowe – jak je montować?

Dodaj komentarz