ArtykułyWnętrza

Okap kuchenny do małej kuchni

Aby zaaranżować małą kuchnię często trzeba się bardzo napracować. Zaplanowanie dostępnej przestrzeni tak, aby była funkcjonalna i przyjazna dla domowników niejednemu spędza sen z powiek. Kluczową kwestię odkrywa rozplanowanie sprzętu AGD, w tym okapu.

Najważniejsze jest to, aby okap nie stanowił głównego motywu w naszej kuchni, o co w małych pomieszczeniach nie jest trudno.

Okap kuchenny – może pod zabudowę?

Jeśli mamy małą kuchnię, wówczas bardzo dobrym wyborem będzie zastosowanie w niej okapu produkowanego pod zabudowę. Z kolei jeśli podążamy za najnowszymi trendami, możemy zaś postawić na okap kominowy. To dobry wybór, jeśli nad płytą grzewczą dysponujemy nieco większą ilością miejsca i zależy nam na walorach estetycznych.

Warto także pomyśleć o ekonomii. W tym celu można szukać modeli z wbudowanym oświetleniem LED. Są one nieco droższe od tych z oświetleniem standardowym, ale ta inwestycja zwraca się wraz z użytkowaniem okapu. Z kolei weźmiemy pod uwagę funkcjonalność, wówczas można zaopatrzyć kuchnię w urządzenie, które może pracować w obiegu zamkniętym – jako pochłaniacz, jak również otwartym i pełniąc tym samym funkcję wyciągu. Zwróćmy uwagę przy tym na to, czy producent gwarantuje zasysanie powietrza szczelinowo, jak i od spodu. To zapewnia dobrą wymianę nawet podczas intensywnego gotowania.

fot: Ciarko

2 komentarze do “Okap kuchenny do małej kuchni

Dodaj komentarz