ArtykułyOgród

Deski tarasowe – które wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli desek tarasowych. Budując taras zastanawiamy się, które z nich wybrać, aby zapewniały funkcjonalność, a przy tym były estetyczne. Zazwyczaj wybór pada na kompozytowe lub drewniane. Podpowiadamy, czym różnią się owe materiały. 

Taras jest miejscem, gdzie często spędzamy czas w ciepłe dni. Aby móc go użytkować przez długi czas, dokładnie przemyślmy jaki materiał wykorzystamy na jego pokrycie.

Deski tarasowe – drewno

Modrzew, świerk, a także drewno egzotyczne – to pomysł na taras w wydaniu szlachetnym. W odróżnieniu od płytek ceramicznych, nie nagrzewa się tak bardzo.

Wybierając zaś deskę kompozytową musimy wiedzieć, że jest ona wyprodukowana z pyłu drzewnego, który łączony jest z tworzywem sztucznym. Efekt – miły w dotyku, odporny na działanie czynników atmosferycznych produkt, który nie ulega wypaczaniu oraz nie pęka.

Oba materiały są równie trwałe.

Deski tarasowe – pielęgnacja

Aby jak najdłużej zachować naturalny kolor drewna należy stosować olej impregnujący, który dedykowany jest zewnętrznym konstrukcjom drewnianym. Olejowanie zaleca się powtarzać dwa razy do roku. Mowa o wiośnie, czyli przed rozpoczęciem sezonu, a potem jesienią, w celu odpowiedniego zabezpieczenia przed zimą. Pamiętajmy, aby dbać o czystość na tarasie, czyli usuwanie piasku, błota i innych zabrudzeń np. powstałych podczas grillowania.

W przypadku deski kompozytowej, nie trzeba jej impregnować olejem, ani też malować farbą. Natomiast warto pamiętać o tym, aby regularnie sprzątać taras. Pomocna w tym będzie zwykła szczotka z wodą, bądź w celu uzyskania lepszego efektu – myjka ciśnieniowa. Jeśli dojdzie do zabrudzenia deski, należy zastosować wodę z detergentem.

fot. materiały prasowe

Jeden komentarz do “Deski tarasowe – które wybrać?

Dodaj komentarz