ArtykułyBudowa

Docieplenie domu – wiosna to dobry moment

Docieplenie domu najlepiej jest zaplanować na wiosnę. Istotną rolę w tym procesie odgrywa termoizolacja ścian. Czy w obliczu łagodniejszych zim, temat ten jest nadal aktualny?

Systemy termoizolacji stosowane są zarówno na wielkich obiektach, jak również mniejszych domkach jednorodzinnych. Szacuje się, że w przypadku tych drugich najwięcej, bo nawet 40% ciepła ucieka przez ściany. Do pozostałych newralgicznych, zagrożonych stref należą: wentylacja, dach, okna, podłoga.

Docieplenie domu – czysty zysk

Inwestując w termoizolację możemy liczyć na redukcję kosztów ogrzewania. Może ona sięgnąć nawet poziomu 30%. Nawet podczas stosunkowo łagodnej jesieni i zimy występują dni lub całe tygodnie z temperaturami, które trudno określić optymalnymi dla naszych organizmów.

Jeśli przebywamy wówczas w dobrze ocieplonym domu, nie jesteśmy zmuszeni do zwiększania temperatury w piecach, czy kaloryferach. To automatycznie powoduje oszczędności. Co więcej, systemowe wykończenie elewacji przekłada się też na wzrost wartości nieruchomości. Można więc nie tylko oszczędzić na jej eksploatacji, ale też zarobić na sprzedaży. Kompleksowe rozwiązania izolacyjne znacznie poprawiają bowiem stan elewacji m.in. przedłużając jej żywotność, a także czyniąc ją odporną na oddziaływanie czynników zewnętrznych.

fot. materiały prasowe

Jeden komentarz do “Docieplenie domu – wiosna to dobry moment

Dodaj komentarz