Polecamy

Chcesz pozbyć się gruzu? Zadzwoń po kontener!

Masz na swoim podwórku sporo gruzu? A może dopiero zamierzasz rozpocząć prace remontowe lub wyburzeniowe? Wybierz prosty i szybki sposób na pozbycie się tego kłopotliwego odpadu – zamów kontener na gruz!

W jaki sposób można wyrzucić gruz?

Gruz nie jest zwykłym odpadem i nie może być on wyrzucony do kubła na śmieci zmieszane czy segregowane. Należy odpowiednio go zutylizować. Gruz, w zależności od jego typu, może być następnie ponownie wykorzystany, na przykład do wykonania kruszywa.

Odbiorem gruzu zajmują się firmy komunalne, które dysponują odpowiednim zapleczem. Jak można zatem pozbyć się tego odpadku?

1. Oddanie gruzu do PSZOK – osoby, które mają mniejsze ilości gruzu, mogą oddać go bez dodatkowych opłat do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Należy jednak pamiętać o tym, że gruz musi być dostarczony we własnym zakresie, a także niektóre punkty mają ograniczenia w jego przyjmowaniu. Dokładne informacje dotyczące adresów punktów PSZOK oraz warunków oddawania w nich gruzu można znaleźć na ich stronach internetowych.

2. Skorzystanie z usług prywatnej firmy – druga, często wygodniejsza, ale też płatna opcja to skorzystanie z usług jednej z firm komunalnych, która zajmuje się odbiorem gruzu od klientów. W tym przypadku obsługa prowadzona jest na dwa sposoby, czyli poprzez kontenery na gruz – https://czerwony-hasiok.pl/ oraz odbiór gruzu wraz z jego załadunkiem.

Kiedy warto zamówić kontener na gruz?

Wynajem kontenera na gruz jest bardzo dobrym wyborem wtedy, gdy nie ma się możliwości dostarczenia gruzu do punktu PSZOK samodzielnie, a także wtedy, gdy odpadu jest tak dużo, że wiadomo, że punkt nie przyjmie go w całości.

Firmy dostarczające kontenery na gruz mogą zaoferować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy kontenerów o różnych pojemnościach, które mogą być dostosowane specjalnie do ilości powstałego odpadu.

Po kontener warto zadzwonić jednak nie tylko wtedy, gdy gruz już zalega na podwórku, ale również w sytuacji, gdy dopiero planuje się rozpoczęcie prac. Wtedy pojemnik może być podstawiony w dniu, w którym będą one rozpoczęte, aby dzięki temu na bieżąco usuwać do niego wszystkie powstałe odpady.

Gdy kontener na gruz zostanie wypełniony, wtedy można zadzwonić do firmy, aby go odebrała. Firma odbierze też kontener po zakończeniu umowy jego najmu. Następnie zawartość pojemnika przekazywana jest do utylizacji.

Gdzie zamówić kontener na gruz?

Dostawą kontenerów na gruz zajmuje się dzisiaj wiele firm. Ich adresy można łatwo znaleźć w internecie. Kontener można zamówić telefonicznie, a także online, gdy firma umożliwia taką formę jego wynajmu.

Dodaj komentarz