Polecamy

Zabezpiecz swoje mienie – dlaczego warto mieć sejf w domu?

Sejfy cieszyły się ogromną popularnością w czasach, gdy nie wszyscy mieli możliwość zdeponowania pieniędzy w banku, zatem musieli bezpiecznie przechowywać je w domu. Dziś jednak sejfy powoli wracają do łask, a na ich montaż w mieszkaniu decydują się nie tylko osoby, które chcą trzymać w nim swoje oszczędności. Dlaczego warto mieć w domu sejf?

Odpowiednie zabezpieczenie

Podstawową zaletą sejfu jest fakt, iż pozwala on w sposób bezpieczny przechowywać pieniądze oraz innego rodzaju drogocenne rzeczy. W dzisiejszych czasach niewiele osób posiada w domu oszczędności – w większości przypadków decydujemy się zdeponować je na rachunku bankowym bądź lokacie. Niemniej jednak pewną ilość gotówki dobrze jest posiadać w swoim mieszkaniu zawsze. Powodem jest chociażby możliwa awaria terminali płatniczych, która całkowicie uniemożliwi nam dokonanie płatności za zakupy kartą. Jeśli planujemy większe zakupy, to dobrze jest za nie zapłacić gotówką, bowiem banki często wstrzymują przelewy na wysokie kwoty, chcąc się upewnić, że ich wykonanie rzeczywiście zleca właściciel konta. Sejfy pomagają zabezpieczać nie tylko pieniądze, ale również biżuterię, drogocenne pamiątki rodzinne czy dokumenty

Wszystko w porządku

Sejf domowy pozwala nie tylko zabezpieczyć przedmioty, ale ułatwia również zachowanie porządku. Bardzo często wartościowe rzeczy umieszczamy w szafkach, szufladach czy w komodach, nie pamiętając później, gdzie dokładnie je położyliśmy. W efekcie trudno nam znaleźć rzeczy wtedy, gdy są nam naprawdę potrzebne. Tymczasem sejf to miejsce, w którym możemy uporządkować wszelkie, drogocenne rzeczy i ważne dokumenty. Jeśli będziemy czegoś potrzebować w danej chwili, to od razu wiemy, gdzie zajrzeć. Co ważne, w sejfie bardzo łatwo jest utrzymać porządek, gdyż nie posiada on zbyt wielu przegródek, w przeciwieństwie do wielu, nawet niewielkich rozmiarów, szafek.

sejf

Lepsze warunki ubezpieczenia

W sejfach bardzo często przechowywane są przedmioty, które podlegają ubezpieczeniu. Jeśli oświadczymy, że to, co jest przedmiotem ubezpieczenia, będziemy trzymać w sejfie, możemy liczyć na nieco lepsze warunki finansowe, głównie w kontekście wysokości składki. Oczywiście, wiele zależy od rodzaju sejfu – jego klasy oraz ilości zabezpieczeń, jakie posiada. Niemniej jednak wielu ubezpieczycieli przedstawia klientom korzystniejsze warunki umowy, jeśli przedmiot ubezpieczenia trzymany jest w jakimkolwiek sejfie. Dotyczy to zarówno przedsiębiorców, jak i osób prywatnych.

Ochrona nie tylko przed złodziejem

Panuje powszechna opinia, że sejf pozwala uchronić kosztowności oraz dokumentację przede wszystkim przed złodziejami. Rzeczywiście, ilość włamań do domów i kradzieży, jakie w ostatnich latach odnotowuje policja, może powodować chęć zamontowania w swoim mieszkaniu sejfu. Niemniej jednak drogocenne przedmioty warto chronić również przed dziećmi oraz przed…ich właścicielami. Niejednemu z nas z pewnością zdarzyło się potargać jakiś ważny dokument przez pomyłkę, na przykład w czasie robienia porządków. Drogocenne, a także niebezpieczne przedmioty (na przykład broń) nie powinny znaleźć się w rękach dzieci, które mogą potraktować znalezisko jak zabawkę. Dotyczy to nie tylko rzeczy, które znajdują się na widoku, bowiem maluchy uwielbiają przeszukiwać szafki, w szczególności, gdy ich opiekunowie przebywają w innym pomieszczeniu i nie są świadkami dziecięcych poczynań. Inwestując w dobrej jakości sejf domowy możemy być pewni, że wartościowe rzeczy i ważne dokumenty nie wpadną w żadne, niepowołane ręce. 

Dodaj komentarz