Budowa

Wylewka anhydrytowa – dobry kierunek w zakresie podłóg

Podłoga należy do jednych z najbardziej istotnych elementów budowlanych. W związku z tym jej dobór powinien zostać dokładnie przemyślany. Podejmując współpracę z firmami świadczącymi usługi w zakresie montażu podłóg, warto upewnić się jaki jest skład danej wylewki i czy zapewni nam ona długie i bezproblemowe użytkowanie.

Obecnie, modnym trendem w zakresie podłóg jest wylewka anhydrytowa. Do jej wytworzenia wykorzystuje się odwodniony gips. Jest to rozwiązanie stanowiące świetną alternatywę dla wylewek cementowych, które dopełni doskonale każde mieszkanie lub dom. Lista zalet posiadanych przez posadzki anhydrytowe jest długa i to właśnie dlatego podłogi tego rodzaju są coraz częstszym wyborem inwestorów.

Właściwości samopoziomujące wylewek anhydrytowych

Płynna w konsystencji wylewka anhydrytowa posiada właściwości samopoziomujące. Oznacza to, że uzyskiwana powierzchnia jest zawsze równa i gładka. Dużą zaletą tego rodzaju podłogi jest to, iż nie wymaga ona żadnych dodatkowych czynności po ułożeniu. Posadzki anhydrytowe są bardzo łatwe do rozprowadzenia, a brak konieczności stosowania dylatacji decyduje o tym, że stanowią one optymalna opcję dla osób, które planują ułożenie podłogi na bardzo dużych powierzchniach.

Oszczędność materiałów

Równa powierzchnia posadzki ma swoje odzwierciedlenie również w mniejszym zużyciu kleju do układania płytek. Ponadto, wylewka anhydrytowa jest znacznie lżejsza od swojego cementowego odpowiednika i nie wymaga stosowania dużej ilości materiałów w celu uzyskania w pełni funkcjonalnej i trwałej podłogi. Jeśli dodamy do tego brak konieczności stosowania zbrojenia, uzyskamy rozwiązanie sprawdzające się doskonale praktycznie w każdym obiekcie. Obecnie, coraz więcej osób docenia właściwości, które oferuje wylewka anhydrytowa. Cena tego rodzaju podłogi w stosunku do jej jakości przekonuje coraz większą liczbę idących z duchem czasu inwestorów.

Posadzki anhydrytowe pod ogrzewanie podłogowe

Planujesz montaż ogrzewania podłogowego w domu lub mieszkaniu? Posadzki anhydrytowe okażą się strzałem w dziesiątkę. Ich charakterystyczną cechą jest wyjątkowo wysoki współczynnik przenikania ciepła pozwalający na osiągnięcie pożądanej temperatury pomieszczeń znacznie szybciej niż ma to miejsce w przypadku jastrychu cementowego. Ponadto, płynna konsystencja świetnie przylega do rur wykorzystanych w instalacji tworząc z nią spójne, świetnie współpracujące elementy. Jeśli zależy Ci na profesjonalnym i estetycznym wykonaniu podłogi, koniecznie skontaktuj się ze specjalistami firmy „Dobra wylewka”. Dzięki temu poznasz wszystkie aspekty tego rozwiązania i dowiesz się więcej o możliwościach jakie może zapewnić wylewka anhydrytowa. Cena podłogi zrealizowanej przy wykorzystaniu tej technologii jest ustalana indywidualnie po zapoznaniu się z charakterystyką danego obiektu.

Dodaj komentarz