Artykuły

Meble wiklinowe w naszych domach

Meble wiklinowe posiadają niezaprzeczalny urok i elegancję, choć są często niedoceniane. Dlaczego? Może dlatego, że wielu osobom kojarzą się ze staromodnym wystrojem wnętrz a także dlatego, że wydają się trudne do utrzymania w czystości. Czas wreszcie odczarować meble wiklinowe jako coś gorszego i mniej wartościowego do upiększenia naszych domowych wnętrz!

Do dyspozycji w sklepach internetowych są już nie tylko krzesła, fotele czy taborety z wikliny. Można spotkać także łóżka, otwierane pufy, kufry oraz wiele innych form. Meble wiklinowe mają w sobie aurę, którą trudno przypisać masywnym, ciężkim i kanciastym meblom z drewna. Ich ogromną zaletą jest lekkość w przenoszeniu. Ileż przeprowadzek w praktyce byłoby dużo lżejszych, gdybyśmy korzystali wyłącznie z mebli wiklinowych!

Jak ustawić meble wiklinowe, aby wyglądały efektownie?

Dzisiejsze zasady aranżacji wnętrz nie są już tak sztywne jak dawniej i pozwalają na dużo większą swobodę w doborze różnorodnych mebli i dodatków. Coraz śmielej łączymy nowoczesne meble z dodatkami vintage. Meble z wikliny również mają szansę wrócić do łask gdyż doskonale pasują do dwóch modnych stylów wnętrzarskich: prowansalskiego i skandynawskiego. Meble skandynawskie łączą w sobie prostotę, minimalizm i naturalne materiały.

Wiklina wpisuje się w ten trend doskonale. Również styl prowansalski pozwala nam włączyć meble z wikliny do urządzonego wnętrza. Ocieplają one pomieszczenie, nadają przytulności i swojskości, czyli cech bardzo pożądanych w tym nurcie. Jeżeli dodamy do nich poduszki bądź narzuty w typowo prowansalskich kolorach i wzorach to otrzymamy bardzo stylowe elementy wyposażenia.

Krzesła wiklinowe można ustawić przy stole w jadalni. Będą niezwykle wygodne przy porannym śniadaniu, obiedzie w środku dnia czy też późnej kolacji. Przyjemnie będzie się na nich siedziało, gdy dodatkowo na każdym z siedzisk takiego krzesła znajdzie się mała poduszka. Będzie niezwykle lekko i miękko. Mały stolik wiklinowy można przeznaczyć na prasę codzienną. Przy takim stoliku miło jest wypić poranną lub popołudniową kawę.

Fotel bujany z wikliny – zmartwieniem na wszystkie smutki!

Najbardziej legendarnym meblem z wikliny do dziś pozostaje klasyczny fotel bujany. Korzystać mogą z niego nie tylko starsi ludzie, jak to zazwyczaj zwykliśmy myśleć. Taki fotel jest wspaniałym rozwiązaniem dla moli książkowych. Spędzając wiele godzin w tym fotelu, można połykać jedną książkę za drugą i wcale nie czuć przy tym zmęczenia! Gdy odwiedzi nas niespodziewane grono gości, a nie będziemy mieli jak posadzić wszystkich na domowej kanapie, zawsze sytuację ratują małe taboreciki wiklinowe. Są bardzo wygodne i łatwe w przechowywaniu nawet w małych domach czy mieszkaniach. Można je także traktować jako małe stoliki na rośliny doniczkowe. Nieco większe taboreciki możemy przekształcić w małe stoliczki kawowe. Wystarczy położyć na górę przezroczysty, szklany blat w odpowiednim kształcie i wielkości.

Dodaj komentarz