Artykuły

Listwy przysufitowe – diabeł tkwi w szczegółach

Urządzanie naszych wnętrz tak, by oddać ich indywidualny styl to nie lada sztuka. Liczy się nie tylko dobór odpowiednich mebli, podłóg i dodatków, ale także elementów sztukaterii. I choć na pierwszy rzut oka mogą one wydawać się niepotrzebne, często to właśnie one  przesądzają o wyglądzie naszych wnętrz i nadają im ostatecznego charakteru.

Możliwości aranżacyjne, czyli jak podkreślić styl naszych wnętrz?

Popularnym ostatnio elementem sztukaterii wewnętrznej stały się listwy przysufitowe Mardom Decor. Dzięki nim nie tylko przysłonimy i zamaskujemy mankamenty naszych ścian i sufitów, ale i nadamy pomieszczeniom całkiem nowego, ożywczego wyglądu. Te sztukaterie przeżywają swój mały renesans ze względu na bogactwo oferowanych przez nie kształtów i wzorów, które przykuwają uwagę, wydobywają ukryte możliwości aranżacyjne i dopieszczają  wygląd każdego wnętrz. To dzięki nim uzyskamy optyczny efekt opływowości i subtelności każdego pomieszczenia. Listwy te  idealnie nadają się do zainstalowania oświetlenia LED, dzięki specjalnemu wyprofilowaniu ich powierzchni. Oświetlenie to nie tylko wygląda niezwykle efektownie, ale i pozwoli zaoszczędzić na mniejszym zużyciu prądu.

Szczegóły w listwach przysufitowych

https://4wall.pl/167_listwy-sufitowe-led

W obecnych trendach designerskich prym wiedzie styl minimalistyczny, który uwielbia dobrze oświetlone, przestronne pokoje w jasnych, stonowanych kolorach oraz geometrię kształtów.  Wbrew pozorom listwy przysufitowe nie zakłócą koncepcji minimalistycznych mieszkań, a  wręcz przeciwnie – wybierając proste modele, gładkie lub z geometrycznym wzorem w łatwy sposób przełamiemy surowość nowoczesnych pomieszczeń. Listwy te idealnie nadadzą się także do klasycznych i barokowych wnętrz, w których królują ciekawe, bogate zdobienia. Szeroka gama sztukaterii wykończonych misterną ornamentyką  zaciekawi każdego miłośnika pomieszczeń pełnych przepychu. Co więcej, każdy rodzaj tej sztukaterii jest gotowy do pomalowania na dowolny, najbardziej wyszukany kolor.

Listwy przysufitowe

https://4wall.pl/161_sztukateria

Jak zamontować listwy przysufitowe?

Montaż sztukaterii nie należy do trudnych zadań, wymaga jednak dużej precyzji i cierpliwości, dlatego też jeśli mamy wątpliwości, co do naszych możliwości najlepiej będzie zatrudnić profesjonalistę, który dokładnie przytnie listwy oraz poskleja je tak, by nie odstawały i nie szpeciły naszych wnętrz.

Listwy przysufitowe

Przed przystąpienia do montażu listew przede wszystkim należy zagruntować ścianę, w miejscu w którym mają się one znaleźć. Następnie za pomocą ołówka należy zaznaczyć miejsca na ścianie, gdzie będzie przebiegała dolna linia sztukaterii. Najtrudniejszym krokiem będzie precyzyjne przycięcie listew  – jeśli zrobimy to źle  nie będą nadawały się do dalszego użytku. Z reguły producenci sztukaterii dołączają do nich specjalny klej montażowy, którym smarujemy listwy przysufitowe i przyczepiamy je do ściany. Pod żadnym pozorem nie stosujmy kleju bezpośrednio na ścianę! Aby sztukateria trzymała się przez długi czas należy odczekać dobę, aby klej zdążył się zaschnąć i odparować. Jeśli dostrzeżemy szczeliny przy suficie bądź na złączeniach wystarczy, że wypełnijmy je szpachlą. Na samym końcu wystarczy pomalować sztukaterię na wybrany przez nas kolor. Choć projektanci wnętrz zalecają stosownie koloru listew w kolorze ścian lub białego sufitu, wybierając całkiem inne, odcinające się kolory możemy nadać naszym wnętrzom  bardziej wyrazistego akcentu.

Dodaj komentarz