Artykuły

Klimas Wkręt-met wprowadza nowe opakowania produktów

Klimas Wkręt-met, lider produkcji technik zamocowań w Europie Środkowej, wprowadza nowe, ekologiczne opakowania produktów. Klienci mogą liczyć na bardziej wytrzymałe pudełka, których konstrukcja uniemożliwia ingerowanie w zawartość przed zakupem.

Zmiana linii opakowań produktów stanowi część szeroko zakrojonego programu unifikacji wizerunku marki na całym świecie. Reforma związana jest z rozbudową fabryki oraz uruchomieniem linii technologicznej do pakowania, która pozwala zoptymalizować ten proces. Dzięki temu firma jest w stanie zwiększyć moce przerobowe, zabezpieczając odpowiednia ilość produktów na rynku. Chcemy wykorzystać daleko idące zmiany, które wprowadzamy w ramach rozwoju firmy i zminimalizować wpływ opakowań na środowisko i pomóc klientom w podejmowaniu bardziej zrównoważonych wyborów. Dlatego opakowania są bardziej ekologiczne – mówi Maciej Strychalski, dyrektor marketingu Klimas Wkręt-met.

Ekologia – zaczynamy od siebie

W nowych opakowaniach wykorzystuje się jak najwięcej materiałów nadających się do recyklingu, takich jak np. tekturę brązową z certyfikatem FSC. Zmniejszyliśmy również liczbę kolorów używanych do drukowania. Brązowe opakowania są najbardziej przyjaznym dla środowiska wyrobem, ponieważ wymagają tylko jednego koloru, a ilość drukowanego koloru jest umiarkowana. Ponadto brązowy karton jest mniej przetworzony dlatego jest równocześnie najlepszym materiałem do recyklingu. Preferujemy bardziej przyjazne dla środowiska metody pakowania, oparte o zaawansowane linie technologiczne – dodaje Maciej Strychalski.

● zmniejszona liczba kolorów używanych w druku opakowań, a zatem do produkcji potrzeba mniej barwników i wody
● użycie ekologicznych kolorów
● użycie materiałów nadających się do recyklingu
● zastosowania zoptymalizowanych metody pakowania
● wyeliminowanie błyszczących powierzchni, ponieważ wymagają one dodatkowej warstwy lakieru
● wszystkie materiały wypełniające wewnątrz opakowań, a także taśmy są przyjazne dla środowiska

Nowe produkty od Klimas Wkręt-met

Uniwersalna prostota

Nowe opakowania są łatwe do przechowywania, identyfikacji i użytkowania. Zastosowanie materiałów o wyższej jakości oraz pełne dno pudełek przekłada się na większą wytrzymałość opakowania, które lepiej chroni zawartość, a przy tym nie powoduje zwiększenia wagi ani rozmiarów pudełka. Konstrukcja pudełek jest prosta, ale jednocześnie uniemożliwia np. przypadkowe otwarcie. Dzięki temu, klient ma pewność, że zawartość opakowanie nie została naruszona. To producent gwarantuje że kupujemy pełnowartościowy produkt. Zgodnie z misją firmy, która pragnie pomóc swoim klientom w uproszczeniu procesów, nowe opakowanie posiada etykietę, która przekazuje informacje niezbędne do szybkiej identyfikacji produktu.

● wysoka jakość materiałów przez co zwiększa się wytrzymałość opakowania
● konstrukcja pudełek i specjalne klejenie uniemożliwia jego bezpodstawne, niepotrzebne otwarcie
● czytelne oznakowanie, które pozwala na szybka identyfikacje produktu
● gwarancja pełnowartościowych produktów w każdym opakowaniu
Pierwsze dostawy produktów w nowych opakowaniach trafią na rynek już na początku lipca tego roku. Ich zawartość ilościowa odpowiadać będzie wypracowanym standardom i pozostaje bez zmian.

Nowe produkty od Klimas Wkręt-met

KLIMAS WKRĘT-MET to wiodący, polski producent najwyższej jakości technik zamocowań. Firma posiada cztery zakłady produkcyjne – w Kuźnicy Kiedrzyńskiej i Wanatach k. Częstochowy, wyposażone w najbardziej innowacyjną w Europie halę wtryskarek, magazyn centralny oraz zaawansowane laboratorium.
Producent systematycznie rozwija się na rynku krajowym i eksportowym; obecnie jego wyroby docierają do ponad 60 państw na świecie. Dzięki doświadczeniu wysokiej klasy specjalistów, współpracy z producentami różnych branż, nowym inwestycjom oraz dialogowi z klientami, marka Klimas Wkręt-met od 30 lat jest synonimem najwyższej jakości zamocowań, stosowanych w branży budowlanej.

Dodaj komentarz