Polecamy

Illbruck Mowo – montaż okna w warstwie ocieplenia

W dzisiejszych czasach coraz więcej polskich rodzin stosuje innowacyjne technologie, które pozwalają na jak najlepsze zarządzanie ciepłem wewnątrz mieszkania. W końcu wszyscy pragniemy żyć w komfortowych warunkach, a przy okazji oszczędzić pieniądze. Jednym z takich rozwiązań jest montaż okien w warstwie ocieplenia przy pomocy systemu Illbruck Mowo. W dzisiejszym artykule przybliżymy ten temat i omówimy poszczególne kroki.

System Illbruck Mowo — wszystko, co powinieneś wiedzieć o innowacyjnym produkcie

Zanim przejdziemy do jakichkolwiek prac, musisz wiedzieć, czym tak naprawdę jest Illbruck Mowo. Otóż jest to innowacyjny system, który pozwala na montaż okien w warstwie ocieplenia, z jednoczesnym uszczelnianiem. W efekcie możesz otrzymać skuteczne rozwiązanie, które sprawią, że w Twoim domu zawsze będzie ciepło. Ponadto oszczędzisz całkiem sporo pieniędzy, ponieważ nie będziesz potrzebować tylu materiałów ociepleniowych!

Illbruck Mowo – montaż krok po kroku

  1. Uciąć profile ramy instalacyjnej na odpowiedni wymiar. Wyczyścić powierzchnie klejenia i zagruntować za pomocą środka AT140

  2. Nanieść klej szybkowiążący SP340 na ucięte profile ramy instalacyjnej

  3. Ustawić i przytwierdzić do muru dolny profil ramy instalacyjnej

  4. Ustabilizować wkrętami dolny profil ramy instalacyjnej przed przesuwaniem w czasie montażu, a następnie przykleić i ustabilizować pozostałe profile – boki oraz górę

  5. Przykleić klin izolacyjny PR008. Zamontować okno z pomocą taśmy rozprężnej TP652

  6. Przygotowana rama pod montaż okna składająca się z profilu instalacyjnego PR007 oraz klinu izolacyjnego PR008

Montaż okna w warstwie ocieplenia Illbruck Mowo — najważniejsze zalety

Najistotniejszą korzyścią, która płynie z zainwestowania w Illbruck Mowo, jest przede wszystkim ciepło. System zapewnia odpowiednią izolację i komfort termiczny. Pozwala na realną redukcję powstałych wskutek użytkowania mostków cieplnych.

Ponadto, taka metoda jest bardzo energooszczędna oraz stosunkowo niezbyt kosztowna. Co ciekawe, montaż okna w warstwie ocieplenia jest również wspaniałym izolatorem hałasu.

Warto zwrócić uwagę, że wszystkie oddziałujące na okno siły (zarówno te ze środowiska zewnętrznego, jak i przeciążenia użytkowe) są przenoszone na ścianę nośną budynku. Cechą, która zasługuje na najwyższe uznanie, jest oczywiście doskonałe przenoszenie obciążeń profilu. Nośność produktu wynosi 200 kg/m. W razie nagłej potrzeby wymiana okien może być przeprowadzona bez konieczności uszkodzeń elewacji.

Trwałe materiały wysokiej jakości, czyli klucz do sukcesu

Zastosowanie rozwiązań Illbruck Mowo jest gwarancją sukcesu. To najwyższej jakości system, który sprawia, że montaż okien w warstwie ocieplenia jest wygodny, bezpieczny, a przede wszystkim, skuteczny.

Dodaj komentarz