Wnętrza

Zegary ścienne czy stojące? Jak wybrać zegar do salonu, sypialni i kuchni?

W natłoku codziennych obowiązków spoglądamy na zegar nawet co kilka sekund. Dlatego warto wybrać taki model, który nie tylko dobrze dopasuje się do wnętrza pomieszczenia, ale także będzie bardzo praktyczny i funkcjonalny. Sprawdź jaki zegar wybrać do poszczególnych pokoi.


 

Jaki zegar wybrać?

Wybór zegara zależy w dużej mierze od miejsca, w którym będzie się znajdował, a także od jego przeznaczenia. W końcu nie wszystkie zegary służą jedynie do odmierzania czasu… Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które pełnią głównie funkcję estetyczną lub używane są jako budzik czy termometr, mnóstwo takich zegarów zobaczysz na https://www.homebook.pl/produkty/zegary. Jednak z wielu form i kolorów tradycyjnego czasomierza, warto wybrać ten, który nie tylko przypadnie nam do gustu, ale także znakomicie wtopi się w klimat pomieszczenia, w którym będzie się znajdował.

 

Zegar ścienny czy stojący – który lepszy?

Zegar stojący najczęściej kojarzy się z klasycznym, drewnianym modelem z domów naszych dziadków. Jednak nowoczesne typy tego zegara, znacznie różnią się od antyków z wahadłami. Są proste, minimalistyczne i dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu znakomicie sprawdzą się nawet w bardzo modernistycznym pomieszczeniu.

Natomiast zegar ścienny to obowiązkowy element każdego mieszkania. Może być duży, mały, okrągły, kwadratowy, z kukułką, z wahadłem lub o dziwnych nieregularnych kształtach. Producenci z każdym dniem prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych wzorów wiszących zegarów. Istnieją także zegary 3d, w których przestrzenne cyfry tworzą niesamowity efekt, znakomicie wyglądający w nowoczesnych wnętrzach. Do zalet tego modelu zegara należy także jego cena, która rozpoczyna się od kwoty nawet 10 złotych.


 

Jaki zegar do sypialni?

W sypialni najlepiej sprawdzą się zegary posiadające cichy mechanizm, który nie wybudzi nas nawet z najlżejszego snu. Te pomieszczenie powinno być dla nas strefą relaksu, dlatego warto wybrać zegary w jasnych, pastelowych barwach i o nieskomplikowanych kształtach, które utworzą w naszej sypialni przyjemną aurę.

Dla śpiochów znacznie lepszą opcją będą zegary stojące, z wmontowanym budzikiem, który skutecznie postawi nas na nogi nawet w ciężkie zimowe poranki. Warto wybrać także modele z dodatkowym elektronicznym wyświetlaczem, na którym będziemy mogli sprawdzić godzinę w środku nocy.


 

Jaki zegar sprawdzi się w kuchni?

Na kuchennych ścianach warto zamontować jednolity zegar, który łatwo będzie się czyścić. Dobrze, jeśli zostanie on wykonany z metalu lub plastiku. Warto także postawić na designerskie modele w kuchennych kształtach, na przykład zegar ścienny w formie warzywa lub ze wskazówkami zrobionymi ze sztućców.

 

Jak wybrać zegar do salonu?

Zegar w salonie może również pełnić funkcję estetyczną, dlatego należy dobrze dobrać go do reszty wyposażenia tego pokoju. Ostatnio bardzo modną opcją jest montowanie wielkich zegarów, które zajmują połowę ściany, więc tworzą również formę naściennej ozdoby. Natomiast w nowoczesnych wnętrzach, dobrze sprawdzą się proste, minimalistyczne modele w jednolitych kolorach.

Dodaj komentarz