Polecamy

Suszarka do ubrań – w jakim pomieszczeniu ją zainstalować?

Suszarka do ubrań to coraz popularniejszy sprzęt w naszych domach, bez których wielu z nas już nie wyobraża sobie życia. Gwarantuje szybkie wysuszenie prania, niezależnie od pogody czy temperatury w pomieszczeniu. Gdzie powinna znajdować się suszarka do ubrań? Czy konieczne jest ustawianie jej w łazience, tuż przy pralce? Sprawdź zasady działania suszarki oraz dowiedz się, gdzie możesz ją zainstalować.

Suszarka do ubrań – najważniejsze zadania i funkcje

Głównym zadaniem suszarki do ubrań jest oczywiście wysuszenie odzieży i pozbawienie ich z wilgoci. Dzieje się to w dużo krótszym czasie niż tradycyjne suszenie na metalowej suszarce, ze względu na użycie energii elektrycznej. Standardowy program suszenia trwa około 3 godzin. To ogromna oszczędność czasu, pozwalająca na wykonanie błyskawicznego prania tuż przed wyjściem. Dużą zaletą jest fakt, że jest to niemal bezobsługowe urządzenie – wyjmujemy wilgotne ubrania z pralki i przekładamy do suszarki. Koniec z kłopotliwym rozwieszaniem, prostowaniem i zaczepianiem ubrań.

Czy pranie wyjęte z suszarki elektrycznej wygląda tak samo, jak wysuszone na tradycyjnej suszarce? Nie do końca. Jeżeli opróżnimy urządzenie tuż po zakończeniu programu, wyjmiemy przyjemnie ciepłą, wysuszoną odzież. Dzięki wykorzystaniu wysokiej temperatury ubrania są pozbawione zagnieceń i nie ma konieczności ich prasowania. Dodatkowo suszenie w suszarce wpływa na strukturę tekstyliów – ubrania stają się miękkie i delikatne, a ręczniki zyskują puszystość. Suszenie w suszarce elektrycznej sprawia także, że odzież intensywniej pachnie i dłużej pozostaje świeża.

Pomieszczenie na suszarkę – co powinno zawierać

Gdzie należy postawić suszarkę? Wszystko zależy od miejsca, którym dysponujemy. Wiele osób instaluje suszarkę w łazience lub kotłowni – tuż przy pralce. Jeżeli posiadam ograniczony metraż możesz zdecydować się na postawienie suszarki na górze pralki. Jest to stosunkowo dość lekki sprzęt, a producenci umożliwiają instalację jednego urządzenia na drugim.

Suszarka musi znajdować się w pomieszczeniu z dostępem do prądu. Możesz umieścić ją wszędzie, gdzie znajduje się gniazdko elektryczne – nawet w garderobie lub przedpokoju. Czy suszarkę podłącza się do odpływu wody? Można, ale nie trzeba. Urządzenia wyposażone są w wbudowany zbiornik, gdzie gromadzi się woda, która odparowała w trakcie procesu suszenia. Jeżeli nie podłączymy suszarki do odpływu wody, należy pamiętać jedynie o regularnym opróżnianiu pojemnika.

Suszarka w łazience – czy to konieczne?

Wielu osobom wydaje się, że suszarka do ubrań musi być zainstalowana w łazience. Niekoniecznie! Okazuje się, że jest wiele innych pomieszczeń w domu, gdzie z powodzeniem spełni swoją rolę. Jeżeli nie jesteś pewien, gdzie ulokować suszarkę, przejrzyj temat Czy suszarka do ubrań musi stać tylko w łazience? pod adresem https://www.rynekinstalacyjny.pl/artykul/produktytechnologie/133756,czy-suszarka-do-ubran-musi-stac-tylko-w-lazience?. Sprawdź polecane pomysły i inspiracje na suszarkę w mieszkaniu.

Oczywiście suszarka w łazience może stanowić wyposażenie łazienki, szczególnie jeśli znajduje się tam również pralka. To dobre rozwiązanie, ze względu na wygodę wynikającą z sąsiedztwa obu sprzętów. Jeżeli dysponujesz w domu dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym, warto rozważyć stworzenie pralni. W takim miejscu bez problemu ustawisz pralkę, suszarkę do ubrań, a nawet deskę do prasowania i żelazko. Podręczny zlew pozwoli także na wykonanie prania ręcznego lub wyczyszczenia  namoczenia mocno zabrudzonych ubrań.

Dodaj komentarz