Wnętrza

Stoły z krzesłami w stylu country

Trudno jest jednym słowem opisać styl country. To z pewnością bardzo oryginalna, przykuwająca wiele uwagi propozycja, która jak dotąd uznawana jest za dość niszową w naszym kraju. Z tego właśnie powodu chcielibyśmy powiedzieć nieco więcej na jej temat i zachęcić do kupowania mebli w tym stylu. Naszym zdaniem to idealna propozycja do domowej kuchni bądź jadalni i musimy powiedzieć, że wcale nie są to pomieszczenia w domku na prerii.

Czym wyróżnia się styl country? Przede wszystkim naturalnością, prostotą oraz funkcjonalnością. Wiadomym jest, że delikatnie nawiązuje on do amerykańskich wnętrz z dawnych lat, co wpływa na dużą oryginalność każdej aranżacji. Elementy wyposażenia kuchni bądź jadalni mogą wyglądać na nieco podstarzałe, ale to właśnie w tym ukryty został sekret piękna tego rodzaju aranżacji.

Drewniany komplet w centrum stylowej jadalni

Jaki komplet najlepiej sprawdzi się w jadalni w stylu country? Przede wszystkim warto, aby stoły z krzesłami w takich pomieszczeniach wykonane były z naturalnego drewna. Im drewno poddane jest mniejszej obróbce tym lepiej. Styl country kocha naturalne wnętrza oraz masywne formy, więc to powinien być to podstawowy klucz do wyboru odpowiedniego kompletu.

Nie należy również nadmiernie kombinować z kolorystyką mebli. W stylu country najlepiej prezentuje się naturalne drewno oraz biel. Wybierając stół warto postawić na model z białym blatem oraz masywnymi, drewnianymi nogami. To idealna propozycja, która w całości odda ducha domu w amerykańskim, wiejskim stylu. Warto również postawić na drewniane krzesła z tapicerowanymi siedziskami. Wszelkiego rodzaju kraty pokrywające siedzisko są jak najbardziej mile widziane.

Tekstylne dodatki, które podkreślą wyjątkowość przestrzeni

Kuchenne bądź jadalniane wnętrze w stylu country nie może obejść się bez oryginalnych, tekstylnych dodatków. Kraciaste bieżniki, obrusy i podkładki wykonane z naturalnych materiałów to absolutna konieczność. Warto również ozdobić okno przy pomocy dużych zasłon o kolorystyce korespondującej z kolorystyką wybranych mebli.

Dodaj komentarz