Wnętrza

Plakaty z miastami – jak udekorować nimi pokój

W ostatnim czasie modną formą dekoracji stały się plakaty. Ozdabiane są nimi nie tylko mieszkania ale również przestrzenie biurowe. Plakat to nowoczesny rodzaj dekoracji, który coraz częściej pojawia się na ścianach salonów, sypialni czy też gabinetów i jadalni. Można je znaleźć zarówno w nowoczesnych jak i tradycyjnych wnętrzach. Główną cechą plakatów jest prosta graficznie kompozycja, który powinna przedstawiać pewien przekaz odbiorcy. Ich podstawowym zadaniem jest nadanie wnętrzu bardzo charakterystycznego tonu, który ściśle związany jest poglądami domowników oraz tworzenie odpowiedniego klimatu. Plakaty to po prostu, sposób na wyrażanie siebie. Jak więc dobrze wykorzystać taką dekorację?

Formaty plakatów

Wybór formatu plakatu zależny jest w głównej mierze od rozmiaru posiadanej powierzchni, którą mamy do zagospodarowania.

Plakaty dostępne są najczęściej w kilku wielkościach:  30x40cm, 21x30cm, 40x50cm, 50x70cm.

Jaki plakat wybrać do pokoju?

Jedną z wielu dostępnych form plakatów jakie można znaleźć w sklepach są plakaty z miastami. Plakaty przedstawiające miasta są bardzo wyjątkowe, ponieważ mogą mieć znaczenie dla mieszkańców.

Ich posiadacze mają możliwość utożsamiać się z miejscem pochodzenia czy też z miejscem, do której lubią powracać. Tego rodzaju plakaty mogą wyrażać również upodobanie właścicieli do podróży lub zainteresowanie konkretnym stylem architektonicznym. Są również odzwierciedleniem pragnienia podróży w wybrane miejsca.

Oferowane plakaty przedstawiają ciekawą panoramę, najważniejsze zabytki, piękne budowle. Poza tym zawierają także długość i szerokość geograficzną oraz napisy wskazujące, np. konkretne  państwa i miasta.

Kolorystyka plakatów z miastami

Plakaty przedstawiające miasta (KLIK) zwykle występują w minimalistycznym stylu w kolorach czarno-białych. Dzięki takim barwom mamy pewność, że plakat w każdym wnętrzu będzie wyglądać doskonale i będzie pasować do każdego koloru ścian. Plakaty o takich barwach są również dobrym rozwiązaniem do pomieszczeń, w których chcemy stonować panujący chaos dekoracyjny. Z kolei plakaty w kolorowych barwach, mają za zadanie ożywić wnętrze i skupiać na sobie sporą część uwagi przebywających w nim osób. Pamiętajmy jednak, że wybór barw plakatu  uzależniony jest od dekoracji i umeblowania danego wnętrza oraz osobistych upodobań ich właścicieli.

Gdzie kupić plakat z miastem

Plakaty możemy zakupić m.in w marketach budowlanych, sklepach w których urządzimy wnętrza a także w sklepach internetowych (np. FOTEKS) prowadzonych przez samych producentów tego typu dekoracji. Zaletą zakupów u producenta jest fakt, iż możemy zamówić tam spersonalizowaną grafikę umieszczoną w konkretnej ramie.

Dodaj komentarz